PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

České a slovenské počítače začal masivně ohrožovat zákeřný červ Conficker

13.1.2010

První verze počítačového červa Conficker začala napadat počítače koncem roku 2008 a odkazovala na doménu, která je známá jako centrum šíření spyware a falešných antivirových produktů.

Aktuální verze Confickera je však ještě nebezpečnější. Instaluje do počítače další virus, který se jmenuje Waledac. Červ je naprogramován tak, že poté, co se usadí v počítači, se stane PC ovladatelné na dálku a lze jej využít jako součást sítě na rozesílání spamu spolu s falešným programem na ochranu proti virům.

V České republice má Conficker mezi zaznamenanými hrozbami podíl 4,46 %. Daří se mu ale masivně pronikat do počítačů na celé planetě. S podílem necelých deset procent je totiž Conficker světově nejrozšířenější počítačovou hrozbou. Nejvyšší podíl dosahuje tento škodlivý kód v Rusku (17,13 %), Bulharsku (15,35 %), JAR (14,92 %) a Rumunsku (14,37 %).

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Jako obranu proti Confickeru doporučují bezpečnostní odborníci z Microsoftu instalaci všech aktualizací vašeho antivirového programu a operačního systému Windows. Pokud si nejste jisti, zdali počítač již nebyl nakažen, je vhodné jej také zkontrolovat pomocí bezpečnostních programů Windows Live safety scanner a Malicious Software Removal Tool. Ty by měly být schopny také bezplatně vir z počítače odstranit.

Co způsobuje virus Conficker v počítači?

Blokuje nebo ukončuje aplikace bezpečnostního softwaru. Antiviry si tak nedokážou stáhnout potřebné aktualizace a identifikovat infikovaný počítač.

Dokáže zablokovat antivirové a bezpečnostní programy, které mají chránit počítač. Ty potom nedokážou červa v operačním systému identifikovat.

Umí komunikovat v systémech P2P, tedy peer-to-peer (rovný s rovným), pomocí kterých se rozesílá na další počítače.

Na druhém místě za Confickerem se na konci roku 2009 se sedmi procenty umístil INF/Autorun. Tak je označována směs hrozeb, nejčastěji trojských koní, šířících se přes vyměnitelná média.

Podíl škodlivých kódů INF/Autorun, zneužívajících funkci autorun.inf v operačních systémech Windows se však bude neustále snižovat díky rozšiřování operačního systému Windows 7, který nabízí lepší zabezpečení počítače.

Třetí příčku obsadil v celosvětovém měřítku Win32/PSW.OnLineGames, snažící se odcizit hlavně přístupové údaje k účtům hráčů populárních online počítačových her.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu