PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

FYZICKE HRANICE S KONTROLOU LIDÍ SE RUŠÍ, PROTOŽE SE VŠUDE ZVĚTŠUJE ČIPOVÁ KONTROLA LIDÍ - BEZHOTOVOSTNÍ PLACENÍ KARTAMI A BRZY MOBILY, KAMERY KDEKOLIV, V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ (ASI 2010) MÝTNÉ PRO AUTA Z DRUŽIC, NOVÉ DÁLKOVÉ BIOMETRICKÉ PROSTŘEDKY ATP. A CHYSTANÉ SLEDOVÁNÍ LIDÍ Z DRUŽIC (V EVROPĚ GALILEO 2013) POMOCÍ JEJICH MOZKOVÝCH VLN, PŘÍPRAVA UNIVERZÁLNÍCH ČIPOVÝCH KARET A PAK OČIPOVÁNÍ KAŽDÉ VĚCI A VŠECH LIDÍ - PROTO NENÍ TŘEBA STÁVAJÍCÍCH STAROBYLÝCH FYZICKÝCH HRANIČNÍCH KONTROL. JDE O ZAMASKOVANÉ BUDOVÁNÍ ČIPOVÉ TOTALITY TAK, ABY BYLO VŠE DOKONALE ZAMASKOVÁNO A ZAKAMUFLOVÁNO TĚMI PSEUDOOSLAVAMI ! TO VÁM OVŠEM NESDĚLÍ ! JE TO NEVĚDOMÉ U LIDÍ, JE TO Z DÍLNY JEŠTĚRŮ Z PEKEL !

MÁME PETICI PROTI ČIPOVÉ TOTALITĚ NA
www.andele-svetla.cz  www.angels-light.org


Hraniční kontroly jsou minulostí. Konec železné opony




Ivan Langer a jeho slovenský protějšek Róbert Kaliňák "ničí" hraniční závoru.

21.12.2007

Speciál - Osmnáct let po pádu železné opony přišlo Česko o poslední bariéry bránící volnému pohybu do sousedství. V okamžiku, kdy se v noci ze čtvrtka na pátek přehoupla ručička hodin přes dvanáctku, padly hranice na cestě do Německa, Polska, Rakouska i Slovenska.

Schengenský prostor se rozšířil o osm zemí. Na česko-polsko-německé trojzemí u Hrádku nad Nisou na Liberecku to přijeli v pátek dopoledne oslavit premiér Mirek Topolánek, německá kancléřka Angela Merkelová, šéf polské vlády Donald Tusk a předseda Evropské komise José Barroso.

Merkelová a Tusk německo-polskou hranici na přechodu Žitava - Friedensstrasse - Porajów. Pak se přesunuli na polsko-českou hranici - kousek od místa, kde se v květnu 2004 konala největší lidová slavnost k rozšíření EU. Tusk a Topolánek tam symbolicky přeřízli dřevěnou maketu hraniční závory.

Podle Merkelové o tomto historckém momentu starší generace jenom snily. "Přeji všem zemím, aby mohly zažít podobný den, jaký nyní zažíváme my - jsem hrdý," prohlásil Topolánek s tím, že teď jsem konečně rovnoprávní..

"Byli jsme rozděleni železnou oponou, nyní máme celou Evropu sjednocenou kolem hodnot demokracie a míru," poznamenal šéf komisařů Barroso. Připomněl, že Evropa je "konstrukce pro lidi, kteří mohou nyní snadno cestovat od Portugalska po Tallinn" a že tak definitivně zmizela železná opona..

Češi teď mohou do okolí cestovat po některém ze 140 míst - na silnicích, stezkách, železnici či vodě - aniž by museli zastavovat a předkládat doklady. Či dokazovat, že si s sebou vezou dostatečnou hotovost.

Na hranicích se všemi sousedními státy Česka se už po celý čtvrtek konaly oslavy. Jak pád hranic probíhal si projděte v živém přenosu níže.

Reportéři Aktuálně.cz pobývali hned na několika místech. Například v Těšíně - městě násilně rozděleném po válce na českou a polskou část.

Nebo v Náchodě, Bohumíně, Mikulově či ve Starém Hrozenkově, které se hraničním městem stalo až s rozdělením Československa. Fotoreportér Ondřej Besperát nad to dění na hranicích monitoroval ze vzduchu: S ministrem vnitra Ivanem Langerem se účastní nočních přeletů vrtulníkem.

Živě:

01:00 - Těšín

Stále se zpívá, stále se veselí. A sbírají se suvenýry. Razítko do pasu vám sice už nikdo nedá, ale takový kus závory... chlubí se mladý Polák z Krakova.

00:40 - Náchod

Hranici do Polské republiky Náchod-Kudowa Zdroj překročil bez kontroly jako první polský občan Jerzy Sierakowski z Klodzka. Projel takříkajíc bez zastavení (zbrzdili ho ovšem novináři).

Jerzy Sierakowski z Klodzka dostal na památku certifikát od polských celníků.

00:35 - Bohumín

V Bohumíně začaly oslavy o půl dvanácté. Zhruba pětistovka lidí se veselila u hranice, která slouží pěším a turistům, hlásí z místa kameraman Aktuálně.cz Petr Protivánek. Neminuly je tu proslovy: K občanům hovořili hned tři starostové: Petr Vícha (Bohumín), Leonard Fulneczk (Krzyzanowice) a Mieczysław Kiec (město Wodzisław Śląski). O půlnoci se nad Bohumínem rozzářil skromný ohňostroj. Ve zděných budkách, ve kterých dřív úřadovali celníci a zaměstnanci policie, se vařil čaj, káva a v kotlích také hrachová polévka. Lidé většinou budek využili pro to, aby se schovali před zimou - v Bohumíně bylo určitě pod nulou a zděné budovy s vroucími kotlíky skýtaly teplo. Čechů bylo na oslavě viditelně méně než Poláků.

S půlnocí se zvedla veliká dřevěná závora. Zůstala symbolicky nahoře.

00:00 - Náchod

Hraniční přechod s Polskem v Náchodě. Dělník demontuje na české straně hranice elektricky ovládanou hraniční závoru.

00:00 - Těšín

Je pravá půlnoc. Starosta Cieszyna Bogdan Ficek a starosta Těšína Vít Slováček právě přeřízli závoru! Obrovský aplaus. Hraniční řeka Olše se zbarvila ohňostrojem, houkají sirény a davy lidí se vydaly po mostě na druhý břeh: Poláci do Česka, Češi do Polska. Bez policejního dozoru. Na mostě asi 500 lidí zpívá koledy. Tancuje se s fujarou a houslemi. Zpívá se polsky.



Poslední vteřiny před otevřením těšínské hranice.



Je po půlnoci. Na mostě přes řeku Olši/Olzu vypuklo veselí, zpívaly se koledy a tančilo se.

23:40 - Náchod

V Náchodě je rušno. U česko-polského přechodu si lidé nechávají dávat poslední razítka na památku. Místní politici už si odbyli projevy, místní vojenská garda dokonce na oslavu pádu hranice střílela z děla, hlásí z místa spolupracovník redakce Jiří Máslo.

Houfy novinářů čekají na půlnoc a první vůz, který projede do Polska rovnou. Tedy - neprojede. Pohraničníci slíbili, že řidiče zastaví, aby si jej mohli nasnímat.

23:35 - Těšín

Asi pět tisíc lidí v Těšíně posouvá očima hodinky - chtějí se bez kontrol vydat k Polákům. Někteří baští hrachovku, jiní mávají eurovlajkou. Muž v gorolském klobouku má čtyřmetrovou fujaru. Padá zmrzlá mlha a lidem jde od úst pára. Všude je světlo jako ve dne - díky televizním štábům. Z reproduktorů se ozývá hymna EU - Óda na radost.

23:05 - Mikulov

"Otevřena" je už i hranice česko-rakouská. Ivan Langer dorazil do Mikulova a vydal se na půli cesty mezi českou a rakouskou celnicí. U shopu s názvem Global Tavel Free se setkal se svým rakouským protějškem Güntherem Platterem. Společně rozsvítili zelený semafor na znamení, že cesta je volná, hlásí z místa fotoreportér Ondřej Besperát.

Ani tady nechybí veselice. Rakouská policie si střihla na hudební nástroje rakouskou hymnu, českou zazpíval mikulovský sbor.

22:10 - Cieszyn

Restaurace Targowa v sousedství náměstí v Ciezsyně je plná do posledního místa. Lidé popíjejí horký čaj, svařené víno, vodku a pivo Žyviec nebo Bratskie. Všichni čekají, až se přiblíží půlnoc a společně se vydají hlavní ulicí dolů k řece Olši - tady ji říkají Olza. Budou se dívat, jak z mostu mizí hraniční cedule a závory.

21:50 - Těšín/Cieszyn

Zatímco v Českém Těšíně je ticho a téměř mrtvo, na hlavním náměstí v Ciezsyně to žije. Na velikém pódiu vyhrává bigbítová kapela a lidé mávají barevnými světélkujícími pruty.

Všude projíždějí různé typy policejních aut polské pohraniční stráže. Uprostřed náměstí se lidé tlačí před vojenským stanem, kde si prohlížejí ukázku policejní techniky. Poláci tu předvádějí, jak budou hlídat hranici s Ukrajinou, Běloruskem a Ruskem. Mají jí teď na starosti přes tisíc kilometrů. Hromady letáků vysvětlují, jak se mají v hraničním pásmu pohybovat lidé ze třetích zemí, kteří nejsou obyvateli Evropské unie.

Hlavní sláva na hraničním mostě má začít ve 23:00 - sejdou se starostové obou částí Těšína, bývalý polský premiér Buzek i moravskoslezský hejtman Tošenovský.

Po hlavním náměstí v Cieszyně projíždějí různé typy policejních aut polské pohraniční stráže. Uprostřed náměstí se lidé tlačí před vojenským stanem, kde si prohlížejí ukázku policejní techniky.

21:03 - Cieszyn

Druhý most přes hraniční řeku Olši, kterým se obvykle cestuje z Polska do České republiky, se chystá na slavnost. Stojí tu osvětlené pódium s replikou staré těšínské tramvaje číslo 2, která za první republiky spojovala nádraží s centrem Těšína. Nádraží zůstalo po druhé světové válce Československu a vyrostl tu České Těšín, historické centrum se stalo jádrem polského Cieszyna.

Starosta Českého Těšína Vít Slováček a starosta Ciezsyna Bogdan Ficek podepisují v replice tramvaje deklaraci o stavbě nových mostů přes řeku Olši.

Teď tu metaři zametají listí a nedopalky, aby bylo na slavnost čisto. Jsou tu hned tři televizní štáby z Polska, které chystají přímý přenos. Kameramani i fotografové se proplétají mezi projíždějícími auty a snímají poslední kontroly dokladů. Obyvatelé Cieszyna se fotografují před tabulí s nápisem hraniční přechod vyzdobenými polskou vlajkou a vlajkou EU.

20:30 - Těšín

Přechod do Polska leží v Těšíně na dvou mostech. Ten, po kterém se do Polska přijíždí, je teď už téměř celý ve tmě, hlásí z místa zpravodaj Tomáš Netočný. Polští policisté rozebírají vnitřní zařízení strážní budky a nakládají ho na dodávku. Mezitím však ještě kontrolují doklady řidičů posledních projíždějících aut. Lidé je žádají o poslední památeční razítka do svých cestovních pasů.

Chodce už policisté nekontrolují vůbec. Pouze muž s velkým černým psem má smůlu. Nemá pro psa doklady a tak se tudy do polské části města nedostane. Vrací se zpět do Českého Těšína.

20:00 - Starý Hrozenkov

Na slavnosti nechyběl ohňostroj. Takhle pěkně seřazené si jej vychutnaly mažoretky.

19:40 - Starý Hrozenkov

První hraniční závora - byť to byla jen atrapa - padla, píše zpravodaj Tomáš Fránek. Slovenský a český ministr společně přeřezali závory na hraničním přechodu ve Starém Hrozenkově. Na rozdíl od oslav na česko-rakouské hranici v Mikulově, kam přišli především lidé z české strany hranice, ve Starém Hrozenkově slavili Moravané i Slováci.

"Ať žije Československo," připíjeli si slivovicí, který lidi rozehřívala v mrazivém počasí. A mezi nejcennější suvenýr patřila razítka policistů. Lidé si je na poslední chvíli nechali dát do pasů. "Vnukům budu vykládat, jak jsem boural hranice," říkal třeba Rostislav Beneš z uherského Brodu.

Každý chvilku tahá pilku...

19:40 - Bratislava

Symbolickým přepilováním závory na česko-rakouském hraničním přechodu Bratislava - Berg vstoupilo do Schengenu i Slovensko. K pile přistoupil slovenský premiér Robert Fico a rakouský kancléř Alfred Gusenbauer. K pilování oba pánové pustili i slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče, který na oslavy dorazil na poslední chvíli. V mrazivém počasí zahrála folklórní kapela, samozřejmě lidovky na fujary. Nechyběly ani mažoretky v mikulášských kostýmech. Reportáž z akce si můžete přečíst na Aktuálně.sk zde.

Slovensko vstoupilo do Schengenu symbolickým přeříznutím hraniční závory. Na jednom konci pily premiér Robert Fico, na straně druhé jeho rakouský protějšek Alfred Gusenbauer.

Dopilováno.

19:20 - Zlaté Hory

Na hraničním přechodu Zlaté Hory - Konradow se na venkovní ploše u hotelu Aurum chystá malý česko-polský hudební festival.

19:00 - Těšín/Cieszyn

Přesně o půlnoci z 20. na 21. prosince ztratí tato cedule smysl. Podobné nápisy na mostě přes řeku Olši rozdělovaly polskou a českou část Těšína od roku 1920. Teď zamíří do muzea v Cieszyně.

Ocelová konstrukce potažená plechem patří hraničnímu přechodu mezi Českým Těšínem a polskou částí města Cieszyn. Ve čtvrtek 20. prosince 2007 odpoledne už zbývá jen několik hodin do okamžiku, kdy přechod ztratí svou funkci.

"Vaše doklady, prosím!" Povel nebo žádost? Na mostě přes Olši v Těšíně zněla tato věta od roku 1920 v češtině i polsky. Ve čtvrtek 20. prosince 2007 odpoledne je tato žena jednou z posledních, která musí předložit své dokumenty. Už to tak zůstane?

Hraniční řeka Olše a přechod na mostě v Těšíně. Odpoledne 20. prosince 2007, jen několik hodin před vstupem České republiky a Polska do Schengenského prostoru, který znamená konec kontrol na hranici.

18:45 - Starý Hrozenkov

Ministr vnitra Ivan Langer se na řezání hraniční závory posílil pálenkou.

Langer spolu se svým slovenským protějškem - ministrem vnitra Robertem Kaliňákem - drží slavnostní projev na hraničním přechodu ve Starém Hrozenkově. Ministři se chystají, že symbolicky přeříznou maketu závory. Na místní čeká ohňostroj. Je to ta největší oslava na česko-slovenské hranici, která se dnes koná.

18:05 - Kunovice

Fotoreportér Ondřej Besperát hlásí, že vrtulník s ministrem vnitra Ivanem Langerem přistál na letišti v Kunovicích. Kolona přesedla do automobilů a přesouvá se do Starého Hrozenkova.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu